Koszyk

Zadzwoń: +48 22 122 88 73

Darmowa dostawa od 200 zł

Kawa Single Origin

Kawa Single Origin – w czym tkwi sekret jej smaku?

Dla prawdziwego kawosza kawa, a kawa to nie to samo. Specyficzne kawy single origin cieszą się dużą popularnością. Nigdy się nie nudzą i niezmiennie zachwycają swoim wyjątkowym smakiem. Są hitem o każdej porze roku. Doskonale sprawdzą się na spotkaniu z przyjaciółką czy znajomymi. Sprawdź, dlaczego warto wypić filiżankę kawy single origin.

Kawa “single origin” – co to takiego?

Zagadkowe kawy “single origin” to w dosłownym tłumaczeniu kawy “jednego źródła”. Jednak częściej określa się je jako “kawy specialty”. To nic innego jak kawy z jednego zbioru i jednego gatunku. Kawa tego typu pochodzi z konkretnej uprawy w danym regionie. Krótko mówiąc jest ona niepowtarzalna i wyjątkowa. Na opakowaniach kaw single origin znajdziemy niezbędne informacje i wszystkiego się dowiemy.

Wyjątkowość kawy single origin

Przede wszystkim oryginalna kawa speciality jest identyfikowalna. Możemy dokładnie sprawdzić, skąd pochodzi nasza kawa. Miłośnicy ciemnego napoju z pewnością to docenią i z przyjemnością będą rozkoszować się różnymi kawami single origin. Każda z nich pozwoli wyczuć nutkę natury i powietrza regionu, w którym formowały się ziarna kawy. Z każdym łykiem kawy single origin można poznać lokalne smaki. Całkowicie przeniesiemy się na inny kontynent.

Dlaczego warto skosztować kawy single origin?

Koniecznie trzeba spróbować kawy single origin. Warto to zrobić choćby z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest to, że w ten sposób rozwijamy swoje kawowe smaki i wyrabiamy upodobania. Kosztując kawy z danego regionu wiele się o nim dowiemy, poznamy choćby jego aromat i posmak. W końcu także ocenimy czy po prostu dana kawa nam smakuje czy nie. W ten sposób można poszukiwać swojego ulubionego smaku kawy. To będzie smakowite uczucie, gdy odkryjemy “tę jedyną” kawę.

Osoby, które kosztowały kawy single origin wiedzą, że są one bardzo specyficzne. W przeciwieństwie do kawy z mieszanki ziaren, kawy specialty są niepowtarzalne. Już przy pierwszym łyku wiemy, z jaką kawą mamy do czynienia. Na pewno nie pomylimy kaw z różnych regionów. Jedne będą się charakteryzowały nutami słodyczy karmelu, a inne z kolei pozwolą wyczuć nuty różnych owoców.

Na smak kawy single origin mają wpływ również warunki pogodowe w danym regionie. Klęski żywiołowe, susze, deszcze i jeszcze inne czynniki uformują konkretny smak kawy. W przeciwieństwie do kaw mieszanych kawy specialty uzyskują smak, na który duży wpływ mają czynniki pogodowe. W związku z tym konkretny rodzaj kawy w kolejnym roku zbiorów może się nieco różnić smakiem, jeśli tylko pogoda będzie nieco inna. Kawy Single Origin są naturalnie dostępne w kapsułkach z kawą. Można się nimi delektować posiadając ekspres Nespresso lub też ekspres Tchibo Cafissimo.

Kawa single origin czy mieszanka?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Opinie mogą być bardzo różne. Po pierwsze mieszanki cechuje to, że w zasadzie ich smak jest niezmienny nawet z upływem czasu. To może niektórych przekonywać do tych kaw. Jeśli do gustu przypadła nam konkretna mieszanka to możemy mieć pewność, że będzie ona posiadać wszystkie cechy i smak, bez względu na różne czynniki wpływające na plantacje kawy. Miłośnicy kaw single origin powiedzą z kolei, że ten rodzaj kaw jest bogatszy w smak, silniejszy i charakterystyczny. Wyjątkowości na pewno nie można odmówić kawom single origin. Odkrywanie ich smaku jest przyjemnością, co wielu zachęca do wyboru właśnie tych kaw.

Z czym łączyć kawę single origin?

Jeśli filiżanka kawy to tylko w połączeniu z czekoladą. Kawa i czekolada mają wiele wspólnego. Przede wszystkim oba są ziarnami owoców drzew tropikalnych. Ich obróbka także wygląda dość podobnie. To sprawia, że koniecznie musimy dobrać odpowiednią czekoladę do kawy. Jaka okaże się idealna do kawy single origin?

Koniecznie trzeba dobrać czekoladę do kawy, która cechuje się podobnym stopniem intensywności i paletą smaków. Z pewnością orzechowa kawa stworzy idealne połączenie z wyrazistą, ciemną czekoladą. Owocowe czy kwiatowe kawy są doskonałe dla czekolad białych. Jednak w przypadku kaw single origin zaleca się łączenie ich z klasycznymi dodatkami bez dodatków. Jednak wyrazistość kawy nie może zostać zabita przez zbyt intensywny smak czekolady.

Wszystko zależy jednak od indywidualnych gustów i niekiedy trzeba zboczyć od konkretnych zasad. Na pewno dobierzemy czekoladę do naszej ulubionej kawy, która jeszcze bardziej podkreśli jej smak i wyjątkowość.

Skosztuj kawy single origin!

Kawy single origin są bardzo wyjątkowe i ich smak zachwyca przy pierwszym łyku. Nic dziwnego, że niektórzy wręcz się w nich rozkochali. Odkrywanie nowych smaków wyjątkowych kaw to niesamowita przyjemność. Kawy single origin pozwolą na podróż w nieznane smaki.

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Zwrot do 14 dni

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Gwarancja

Na terenie całego kraju

100% Bezpieczne płatności

PayPal / Przelewy 24 / Przelew