Koszyk

Zadzwoń: +48 22 122 88 73

Dostawa od 8 zł. Darmowa przesyłka od 200 zł. Czas realizacji: 1-2 dni robocze.

Kawa bezkofeinowa

Kawa bezkofeinowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie, znanym nie tylko ze swojego wyjątkowego smaku, ale także z pobudzającego działania kofeiny. Niemniej jednak nie każdy może lub chce spożywać kawę z kofeiną. Dla tych osób idealnym rozwiązaniem jest kawa bezkofeinowa. W żaden sposób nie odstaje ona od zwyklej kawy, jeśli chodzi o walory smakowe. Dowiedz się więcej o kawie bezkofeinowej!

Czym jest kawa bezkofeinowa i jak powstaje?

Kawa bezkofeinowa, czasami nazywana również kawą dekofeinizowaną, to kawa, która została poddana procesowi usunięcia kofeiny. Istnieje kilka metod dekofeinizacji, ale wszystkie mają na celu pozostawienie aromatu i smaku kawy, przy jednoczesnym wyeliminowaniu większości kofeiny.

Istnieją dwie główne metody dekofeinizacji kawy. Pierwszą z nich jest poddanie kawy procesowi chemicznemu. W metodzie rozpuszczalnikowej ziarna kawowe są spryskiwane rozpuszczalnikami organicznymi, które wiążą się z kofeiną. Następnie ziarna są opłukiwane wodą, aby pozbyć się pozostałości rozpuszczalników. Z kolei w przypadku metody wodorotlenkowej ziarna kawowe są nasączane wodą z wodorotlenkiem sodu, który reaguje z kofeiną. Po tym procesie ziarna są dokładnie opłukiwane.

Kawę bezkofeinową można uzyskać również wyniku procesu bezchemicznego – w tak zwanej szwajcarskiej metodzie wodnej. Polega ona na tym, że ziarna kawowe są namaczane w wodzie, a następnie przefiltrowane przez węgiel aktywny, który pochłania kofeinę, pozostawiając aromat i smak kawy.

Zalety kawy bezkofeinowej. Dlaczego warto ją pić?

Kawa bezkofeinowa podbija rynki wielu krajów i zyskuje coraz większą popularność. W słynnych restauracjach i kawiarniach bardzo często mamy możliwość poproszenia właśnie o kawę pozbawioną kofeiny. Dlaczego ten rodzaj kawy stał się popularny? 

Przede wszystkim kawa bezkofeinowa jest odpowiednia dla osób wrażliwych na kofeinę. Ten wyjątkowy napój jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie tolerują kofeiny ze względu na jej działanie pobudzające lub negatywne skutki uboczne. Ze względu na stan zdrowia wiele osób nie może spożywać kofeiny, a kochają smak kawy. W takiej sytuacji kawa bezkofeinowa jest idealnym rozwiązaniem.

Kolejną zaletą kawy bezkofeinowej jest fakt, że mamy wiele smaków do wyboru. Kawa bezkofeinowa jest dostępna w wielu odmianach, w tym arabika, robusta, a także różnych poziomach palenia. Oznacza to, że każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie kawę bezkofeinową, której smak będzie mu odpowiadać. Wszyscy miłośnicy tej kawy będą zadowoleni.

Na pewno wiele osób powie, że zaletą kawy bezkofeinowej jest możliwość picia wieczorem. Dzięki temu, że nie zawiera ona kofeiny, kawę bezkofeinową można bez obaw pić nawet wieczorem bez ryzyka zakłócenia snu. Nie ma nic lepszego niż ulubiona kawa do kolacji i dobrze przespana noc!

Coraz częściej mówi się także, że kawa bezkofeinowa to zdrowsza alternatywa tego napoju. Spożywanie nadmiernych ilości kofeiny może prowadzić do problemów zdrowotnych. Dlatego kawa bezkofeinowa stanowi zdrowszą alternatywę dla osób, które chcą ograniczyć spożycie kofeiny.

Wady kawy bezkofeinowej. Czy kawa bezkofeinowa to nadal kawa?

Niektórzy miłośnicy tradycyjnej kofeinowej kawy na pewno znajdą kilka wad kaw bezkofeinowych. Przecież jednym z głównych powodów, dla których ludzie piją kawę, jest jej działanie pobudzające. Kawa bezkofeinowa nie ma tego efektu, więc nie jest odpowiednia dla tych, którzy piją kawę po to, aby zyskać zastrzyk energii.

Kofeina – o ile jest spożywana w rozsądnych dawkach – ma działanie prozdrowotne. Kawa pozbawiona kofeiny będzie więc pozbawiona tej funkcji.

Proces dekofeinizacji może wpływać także na smak kawy. Niektórzy smakosze zauważają różnicę w smaku kawą bezkofeinowej i tradycyjnej.

Jaka kawa bezkofeinowa w kapsułkach jest najlepsza?

Wybierając kawę bezkofeinową, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, aby upewnić się, że produkt spełni nasze oczekiwania smakowe i preferencje. Przede wszystkim warto sprawdzić, jak została przeprowadzona dekofeinizacja ziaren kawowych. Niektóre metody mogą wpływać na smak kawy, więc wybór zgodny z naszymi preferencjami smakowymi może być ważny.

Warto również wybrać taki rodzaj kawy bezkofeinowej, który odpowiada naszym upodobaniom smakowym. Kawy arabika są często bardziej delikatne i aromatyczne, podczas gdy kawy robusta są bardziej intensywne i gorzkie. Wybór zależy od naszego gustu. Wiele osób zakochało się w kawie Kaffa Descafeinado. Jest ona dostępna w formie kapsułek i podbija serca kawoszy.

Kawa bezkofeinowa jest dostępna w różnych poziomach palenia, od jasnego do ciemnego. Poziom palenia wpływa na smak i aromat kawy. Jeśli preferujesz subtelniejszy smak, wybierz kawę jasno paloną. Kaffa Decaf (kawa bezkofeinowa) kapsułki do Delta Q to idealna opcja dla osób, które korzystają z ekspresu kapsułkowego i lubią kawę o średniej intensywności.

Znane marki kawowe często gwarantują jakość swoich produktów. Możesz wybierać kawy bezkofeinowe od znanych i cenionych producentów. Przeczytaj opinie innych konsumentów na temat konkretnych kaw bezkofeinowych. To może dostarczyć cennych wskazówek od osób, które już je próbowały. Na pewno Karma Dek (kawa bezkofeinowa) kapsułki do Tchibo Cafissimo to znana kawa i warto poznać jej niepowtarzalny smak.

Podsumowując, wybierając kawę bezkofeinową, zwróć uwagę na proces dekofeinizacji, rodzaj kawy, poziom palenia, markę, opinie innych konsumentów oraz inne czynniki, które mogą być dla ciebie istotne. To pomoże ci znaleźć kawę bezkofeinową, która najlepiej odpowiada twoim oczekiwaniom.

Darmowa dostawa

Od 200 zł

Zwrot do 14 dni

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Gwarancja

Na terenie całego kraju

100% Bezpieczne płatności

PayPal / Przelewy 24 / Przelew