Blog

 • Jedna z najdroższych kaw świata: Kopi Luwak

  Najdroższa kawa świata

  Za najdroższą kawę na świecie uchodzi Kopi Luwak, ale kaw o zawrotnych cenach jest więcej, a Kopi Luwak wcale nie jest wśród nich najdroższa, choć zapewne jest najbardziej kontrowersyjna. W tym artykule przedstawiamy kilka najdroższych kaw świata.

  Czytaj więcej
 • Filiżanka cappuccino

  Przepis na ciasto cappuccino

  Ciasto i kawa to połączenie idealne. Dla największych fanów kawy mamy propozycję ciasta, które nie tylko świetnie smakuje do kawy, ale wręcz… smakuje kawą. Wypróbuj nasz przepis na ciasto cappuccino.

  Czytaj więcej
 • Bulletproof coffee

  Bulletproof coffee, czyli kawa z masłem. Czy warto ją pić?

  Wymyślona w USA „kawa kuloodporna”, czyli bulletproof coffee, to jeden z wielu dietetycznych trendów, który pojawił się w ostatnich latach. Również w Polsce kawa z masłem przewija się przez media społecznościowe – zarówno zwykłych ludzi, jak i gwiazd. Wyjaśniamy, czy warto pić bulletproof coffee, a także jak ją przyrządzić.

  Czytaj więcej
 • Kawa po bawarsku

  Kawa po bawarsku – idealna na chłodny dzień

  Kawa po bawarsku, czyli kawa z czekoladą i bitą śmietaną, to bardzo aromatyczny i rozgrzewający napój, doskonały na chłodny wieczór. Jej przyrządzenie jest nieco czasochłonne, ale nie jest trudne. Jak zrobić w domu kawę po bawarsku?

  Czytaj więcej
 • Kawa w małej filiżance, czyli espresso

  Włoska tradycja picia kawy

  Chociaż kawa cieszy się popularnością na całym świecie, to jednak wielu z nas kojarzy ją głównie z Włochami i włoskimi zwyczajami. Włosi zaszczepili swoją kulturę picia kawy praktycznie wszędzie, dzięki czemu możesz zamówić cappuccino nie tylko w każdym włoskim mieście i miasteczku, ale też na rynku w Krakowie, obok bazarów Marakeszu czy w małej uliczce […]

  Czytaj więcej
 • Kawa w kapsułkach

  Czy kawa w kapsułkach jest zdrowa?

  Kawa to w Polsce bardzo popularny napój, ponad połowa z nas pije ją codziennie i to pomimo pojawiających się co jakiś czas doniesień mediów o jej szkodliwości. A jak jest naprawdę? Czy kawa – w szczególności kawa w kapsułkach – jest zdrowa?

  Czytaj więcej
 • Kawa mrożona cafe frappe

  Przepis na cafe frappe. Jak zrobić grecką kawę mrożoną w domu?

  Cafe frappe to prawdopodobnie najbardziej popularna kawa mrożona na świecie. A wiesz, że powstała przez przypadek? Mimo to przepis na cafe frappe przyjął się tak dobrze, że dzisiaj  turyści odwiedzający Grecję pytają właśnie o nią, zamiast o tradycyjną grecką kawę parzoną w małym tygielku. Ale nie musisz jechać aż do Grecji, żeby napić się frappe! […]

  Czytaj więcej
 • Latte macchiato z piankami marshmallow

  Jak przygotować latte macchiato z piankami marshmallow?

  Gorąca mleczna kawa i słodkie pianki idealnie do siebie pasują, szczególnie w długie jesienno-zimowe wieczory. Zobacz, jak przygotować latte macchiato z piankami marshmallow we własnej kuchni! O piankach marshmallow Pianki marshmallow to popularne amerykańskie słodycze, wytwarzane z cukru, żelatyny i wody. Można je jeść same, piec nad ogniskiem, ale najczęściej są używane do ozdabiania ciast […]

  Czytaj więcej
 • Kawa Lavazza w ekspresie Nespresso? Czy to możliwe?

  Czytaj więcej
 • Przepis na zimową kawę

  Czytaj więcej